post-title Ανασκόπηση 6ης αγωνιστικής http://socceristas.gr/wp-content/uploads/fanela_xorigos.png 17 January 2016 yes no Kατηγορίες: Socceristas, Sport & Fashion, Ανακοινώσεις, Ανασκόπηση, Ποδόσφαιρο, Τουρνουά, Χορηγός

Ανασκόπηση 6ης αγωνιστικής

H 6η αγωνιστική ήταν η πιο παραγωγική μέχρι σήμερα όπου σημειώθηκαν 38 γκολ, δηλ σχεδόν 10 γκολ/αγώνα.

SWELL – ΑΠΑΙΧΤΟΙ  = 10 – 2
Το Swell γύρισε δυναμικά από την ανάπαυλα των διακοπών εν αντιθέσει με τους Άπαιχτους. Με γρήγορο και απλό ποδόσφαιρο προηγήθηκαν γρήγορα και ουσιαστικά καθάρισαν το παιχνίδι από το 1ο ημίχρονο. Κάποια στιγμή οι Άπαιχτοι προσπάθησαν να αντιδράσουν με αιχμή του δόρατος τον Γονιάδη Γ, αλλά το Swell είχε πλουραλισμό στην επίθεση και τελικά σταμάτησε στα 10 γκολ.
Σκόρερ Swell = Χαλάς Μ(3), Κουτέλης Φρ(3), Τηνιακός Γ(3), Χαλάς Γ,
Σκόρερ  Άπαιχτοι = Γονιάδης Γ(2),

ΚΗΦΗΝΕΣ – ΤΟΜΟΡΙ = 2 – 11
Το παιχνίδι με τα περισσότερα γκολ. Οι Τομόρι κάνοντας το καλύτερο 1ο ημίχρονο τους μέχρι τώρα στο τουρνουά σημείωσαν 5 γκολ πολύ γρήγορα και έθεσαν εκτός παιχνιδιού τους Κηφήνες. Έπαιξαν γρήγορα, απλά με τακτική και όντας και πιο αθλητική ομάδα δημιούργησαν πολλά προβλήματα στους Κηφήνες. Οι Κηφήνες αν και πλήρης δεν κατάφεραν σε καμιά στιγμή του ματς να αντισταθούν. Σίγουρα η δυναμική τους είναι για κάτι καλύτερο και τους αδικεί η εικόνα που έδειξαν. Οι Τομόρι όσο περνάει ο καιρός ΄ανεβαίνουν΄  και δίκαια βρίσκονται στην 2η θέση.
Σκόρερ Κηφήνες = Χ΄θεοδώρου Κ, Γαρύφαλλος Γ,
Σκόρερ Τομόρι = Edi(3), Fredi(2), Adi(4), Berti, Κοράκης Π,

ΣΜΥΛ – ΚΟΥΠΑΔΟΡΟΙ = 3 – 1
Το 3ο παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής ήταν και το πιο αμφίρροπο. Και οι δυο ομάδες παρατάχτηκαν με απουσίες, αλλά αυτό φάνηκε να επηρεάζει πιο πολύ τους Κουπαδόρους οι οποίοι πρέπει να μάθουν να ΄ζουν΄ με την απουσία του πιο ποιοτικού τους παίχτη (Κοντομάρκου Ζ) για τον επόμενο μήνα. Οι ΣΜΥΛ είναι η ομάδα η οποία έχει πάντα μια σταθερή απόδοση, με μικρά σκαμπανεβάσματα, και αυτό τους βοηθάει να ξεπερνούν τα προβλήματα που τους παρουσιάζονται.  Έχοντας σε καλή μέρα τον Αστρά Β, ο οποίος σημείωσε τα δύο από τα 3 γκολ της ομάδας του, εκ των οποίων το ένα με εξαιρετικό βολ – πλανέ. Οι ΣΜΥΛ προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο, οι Κουπαδόροι μείωσαν πολύ γρήγορα με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου και φάνηκε ότι το ματς θα έπαιρνε φωτιά. Οι ΣΜΥΛ αντέδρασαν, έκαναν το 3-1 και όταν οι Κουπαδόροι έχασαν την ευκαιρία να μειώσουν με πέναλτυ σε 3-2 και να ξαναμπούν στο παιχνίδι, η πλάστιγγα έγειρε προς τους ΣΜΥΛ.
Σκόρερ ΣΜΥΛ = Αστράς Β(2), Λουκατάρης Δ,
Σκόρερ Κουπαδόροι = Μανδαράκας Μ,

ΑΚΙΝΗΤΟΙ – ΠΙΤΡΟΦΟΣ = 0 – 9
Ακόμα ένα παιχνίδι που τα γκολ ‘’έπεφταν΄΄ βροχή. Ο Πιτροφός πιστοποίησε την υπεροχή του ως πρωτοπόρος του τουρνουά. Έπαιξε απλά με σωστό και τακτικό ποδόσφαιρο σημειώνοντας εύκολα τέρματα. Οι Ακίνητοι φάνηκαν να έχουν επηρεαστεί από τις Χριστουγεννιάτικες διακοπές. Ενώ είχαν καλές επιθετικές στιγμές που δεν τις εκμεταλλεύτηκαν, στην άμυνα εμφάνισαν τις γνωστές αδυναμίες τους  όπως σε κάθε παιχνίδι. Για τον πρωτοπόρο Πιτροφό ακολουθούν δύο πολύ δύσκολα παιχνίδια όπου θα κοντραριστεί με ομάδες που ερίζουν και αυτές για την 1η θέση.

Σχολιάστε

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Γίνε socceristas fan!

Κάνε like για να ενημερώνεσαι σχετικά με το 5Χ5, τα Τουρνουά Socceristas, άλλα ποδοσφαιρικά θέματα και στήριξε μας!